Hamam böceğinden kurtulmanın yolları

Hamam böceğinden kurtulmanın yolları

Öncelikle şunu söylemek isterim ki resmi dahi tiksindirici olan bu hayvan için konuya resim eklemiyorum. Resmi dahi benim uykularımı kaçıran hamam böceği başa dert mikrop saçan uyku kaçıran bir böcektir. Peki evde hamam böceğinden kurtulmanın yolları nelerdir? hamam böceğine kesin çözüm varmıdır? sorularını cevaplayalım, evet var hamam böceğinden kurtulmak istiyorsanız aşağıda verdiğim yöntemleri bir an önce uygulamaya başlayın.

Ev yapımı Hamam böceği yemi

Boraks, kakao ve un karışımı, hamam böceklerini önce cezbeder sonra da öldürür.

2 çorba kaşığı un

2 çorba kaşığı toz kakao

4 çorba kaşığı boraks

Malzemeleri karıştırdıktan sonra küçük İcaplara koyacağınız karışımı dolaplara, lavabo altlarına ve hamam böceklerinin uğrak noktası olabilecek diğer köşelere yerleştirin.

 

Ev yapımı Hamam böceği tuzağı

Olgun bir muzun yansıyla yarım şişe birayı cam bir konserve kavanozunda karıştırın. Kavanozuna ağzının iç çeperine, kalın bir tabaka petrol jeli sürün, 25mm genişliğinde bir karton şeridi kavanoza merdiven gibi dayayarak hamam böceklerinin kolayca erişmelerini sağlayın. Böcekler bir defa kavanoza girince bir daha çıkamayacaklardır.

 

Hamam böceği kovucu esansiyel yağlar

Hamam böcekleri okaliptüs ya da biberiye esansiyel yağlarının kokusunu sevmezler. Birkaç damla esansiyel yağı pamuk parçalarına damlatın ve hamam böceği gördüğünüz yerlere koyun. Kokunun etkisi devam etsin diye birkaç günde bir pamukları tazeleyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ