Sineklerden kurtulmanın yolları

Sineklerden kurtulmanın yolları

Sabahları uykunuzu kaçıran kara sinekler, geceleri sizi sokan ve uyutmayan sivri sinekler. Bu kanatlı yaratıkları uzaklaştırmak ise son derece basit. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz doğal sinek kovucular ile artık rahat bir uyku çekeceksiniz

 

Sineklenmeyi nasıl önleriz?

Çöp kovalarınızın ağzını kapalı tutun. Kapılarınıza dışarıya doğru açılan sinek teli taktırın, böylece kapı her açıldığında sinekler içeri dolmaz, Havayı dışarı üfleyen pencere vantilatörleri de sineklerin içeri girmesini engelleyecektir. Elinizin altında birkaç tane sinek öldürücü raket bulundurun, Sineklere nişan alırken raketi sineğin 4cm gerisinde tutun çünkü sinekler havalanırken geriye doğru sıçrarlar.

 

Sinekler hangi bitkilerden kaçar?

İçine karanfil taneleri serpiştirilmiş, taze limon ve portakal kabuğu rendesi dolu kâseleri evin uygun köşelerine yerleştirmek, sinekleri uzak tutmak için iyi bir yöntemdir. Ayrıca solucan otu ve sedefotu saksılarını kapı eşiklerine yakın yerlere koyarak haşaratın evinize girmesini engelleyebilirsiniz.

 

Sinekler hangi yağlardan kaçarlar?

Sinekler lavanta, okaliptüs ve sedir ağacı kokusunu sevmezler. Bu yağlardan biri veya birkaçının kokusunun, aromaterapik bir mumluk yardımıyla ya da pamuklara damlatarak odaya yayılmasını sağlayın.

 

Ev yapımı sinek tuzağı

Yapışkan bir karton panoyu şerit ve kare şeklinde parçalar hâlinde kesin, parçalara pekmez sürün. Şerit şeklindekileri kapı eşiklerine, kare şeklindekileri mutfak tezgâhlarına ya da sineklerin sorun teşkil edebileceği başka yerlere koyun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ