Köpek kulübesi seçimi

Köpek kulübesi seçimi

Köpek kulübesi seçimi sevgili dostunuz için son derece önemlidir. Köpek kulübesi almadan önce bu yazıyı dikkatlice okumanızda fayda var. Birbirinden farklı köpek kulübesi modelleri mevcut. En ideal olanı köpeğinizin boyuna ağırlığına göre dizayn edilmiş, sıcak ve soğuktan etkilenmeyen, zararlı yapı maddeleri içermeyen kulübelerdir.

Köpekler için sağlıklı bir yuva nasıl seçilmelidir?

Köpekler, kendilerine ait bir mekâna ihtiyaç duyarlar ve bu konuda her köpeğin kendi tercihleri vardır. Kimisi evin dışında kimisi de içinde yaşamayı sever. Kimisi yumuşak yatak ister, kimisi de serin mutfak taşlarında ya da çimlerin üzerinde uzanmayı tercih eder. Köpeğinizin alışkanlıklarına dikkat ederek hayatı hem kendiniz hem de onun için kolaylaştırın. Köpeğinizin kendini en rahat hissettiği yeri, sağlıklı ve güvenli bir yuva hâline getirin.

 

Rahat bir köpek yatağı nasıl yapılır?

Birçok köpek yumuşak ve rahat bir yatakta uyumayı sever, Yumuşak yastıklı bir köpek yatağı ve yıkanabilir pamuklu kumaştan bir yatak örtüsü kullanın. Sallanan köpek yataklarından almayın, çünkü birçok köpek bu yatakları kemirmek ister ve köpeğinizin vidalan yutma riskiyle karşı karşıya kalırsınız, Köpeğin yatağını yumuşak, kokusuz ve doğal bir çamaşır deterjanıyla düzenli olarak yıkayın ve cilt tahrişlerini önlemek için iyice durulayın.

Sıcak çarpması nasıl engellenilr?

Sıcak havalarda köpeğin taraça veya köpek kulübesi gibi güneşten korunaklı bir yerde barınmasına dikkat edin. Hem evin içinde hem de dışanda köpeğiniz için bol miktarda taze ve soğuk su bulundurun.

Zehirli maddelerle teması engellemenin önemi nedir?

Evinizde, bahçe ve garajınızdaki kimyasal maddeler, böcek ilaçlan, boya ve incelticileri köpeğin ulaşamayacağı bir yerde muhafaza edin, Bahçe ve çimlerinizde kimyasal gübreler ve böcek ilaçları kullanmayın. Bunun yerine bahçe bakım mağazalarında bulabileceğiniz kimyasal olmayan, doğal ürünleri tercih edin. Antifriz kalıntılarını köpeğiniz içmeden temizlemeye dikkat edin. Dikkat: Zehirli maddeler içeren antifriz ciddi böbrek hasarına yol açar. Köpeğinizin antifriz içtiğinden şüphelenirseniz hemen bir veterinere başvurun.

köpek kulübesi modelleri resim galerisi:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ