Fırfırlı gömlek modelleri

  • 03 Ağustos 2015
  • 2.486 kez görüntülendi.
Fırfırlı gömlek modelleri

Günümüz gömleklerinde moda uzmanları tavsiyelerince fırfır apayrı bir ihtişamla insanların duruşunu zenginleştiriyor. Bu noktada da devreye yakalarından ve omuzlarından fırfırlı olan o harika hatta muhteşem fırfırlı gömlek modelleri giriyor.

Fırfırlı Gömlek Çeşitleri;

  • Yakadan fırfırlı gömlek çeşitleri,
  • Omuzdan fırfırlı gömlek çeşitleri,
  • Belden fırfırlı gömlek çeşitleri,

Fırfır özellikle bir bayanda ki duruşun ve ihtişamın nasıl şahlandırıldığının bir göstergesidir. Şuanda nasıl ortaya çıktığının ve ya nasıl moda olduğunun tartışmasını yapmaya bir lüzum yok fakat bu durum çok önemlidir. Her insan duruşunu bir önceki güne göre bir seviye ve ya bir doz ya da dozaj arttırmak ister. İşte bu durumda fırfırlı gömlek modelleri listesine başvurması tek yeter şart koşuldur, diyebiliriz. Ben eğer ki Osmanlı’da bir padişah ya da yüksek bir mevkide olsaydım, zamanında Fransa ve İngiltere düklerinin yaptığı gibi ihtişam arttırma kaynağı olan fırfırlı kıyafetleri üzerimden hiç eksik etmezdim. Fakat maalesef böyle bir mevkie gelme imkânımız olmadı. İşte fırfır budur sayın okuyucu. Ev alma komşu al Atasözü bence şu dakikadan sonra: Ev alma fırfır al olarak değiştirilmelidir.

Bu yazı dizimizde size kısaca da olsa elimizden geldiğince neden fırfırlı sorusunun cevabını vermeye çalıştık umarım kıyafet seçiminiz konusunda ufak da olsa bir katkımız olmuştur demek istiyorum. Atalarımızın da dediği gibi ‘Unutmayın, İnsanoğlu kıyafeti ile ağırlanır; Konuşması ile uğurlanır.’

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ