Bankada unutulan para

Bankada unutulan para

Zaman aşımı sorgulama

bankada unutulan para 10 yıl içinde ilgili kanun gereği devlete aktarılır. 10 yıl boyunca hesabınızda ki parayla ilgili işlem yapmaz iseniz miktarına bakılmaksızın para üzerindeki hakkınız devlete geçer.

Genellikle esnaf ve iş adamları birden fazla banka ile çalıştığı için bankalarda parasını unutabiliyor. Bu rakam 10 tl de olabiliyor 100bin tl de. para unutulur mu demeyin, 2004 den u yana bankalarda unutulan rakam 96.5 milyon tl.

Bankada para unuttuğunuzu  düşünüyorsanız bu linkten sorgulama yapabilirsiniz. İlgili site çalışmazsa buradan da sorgulama yapabilirsiniz. Sistemi bizzat test ettik, tc kimlik bazlı çalışmıyor, mecburen isim soy isimle sorgulama yapıp çıkan listeden banka adı, şube ve doğum tariflerine bakarak kendinizi bulmayı ümit edebilirsiniz.

2004 den bu yana geçen 10 yıllık süreç için son başvuru tarifi 15 haziran 2015.

Bankada unutulan para nasıl geri alınır?

Bankada unuttuğunuz parayı 2004 den buyana son 10 yıllık hesaplar için 15 haziran 2015.  tarihine kadar kimliğinizle parayı unuttuğunuz bankadan alabilirsiniz. Hesabı açtırdığınız şubeye giderseniz daha garantili ve kesintisiz olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ