Ağız sağlığı için doğal yöntemler

Ağız sağlığı için doğal yöntemler

Ağız sağlığı tüm vücut sağlığımız açısından son derece önemli bir konudur. Diş bakımı, diş eti bakımı, ağız içi bakımı, dil temizliği, komplike olarak ele alınmalıdır. Kısaca sadece dişleri fırçalamak yetmez. Doğal yollardan da mutlaka ağız sağlığı desteklenmelidir.

Ağız kokusunu gidermek için ne yapmalı?

Çileği ezip diş fırçasına koyun ve dişlerinizi fırçalayın. Ağız kokusu yok olacaktır.

Ağız içi bakterilerini nasıl yok ederiz?

1 tatlı kaşığı karanfil, 2 kakule, 1 çubuk tarçını 1 litre suda kaynatın. 10 dakika çay gibi demleyin ağız çalkalama suyu olarak kullanın. Tarçın ve karanfil antiseptiktir. Ağız içi bakterilerini önler.

Doğal diş macunu nasıl yapılır?

Eşit miktarda birer tatlı kaşığı öğütülmüş deniz tuzu, adaçayı ve karbonatı karıştırın. Sabah akşam diş fırçasını ıslatıp bu karışıma batırarak dişlerinizi fırçalayın.

Mideden ağza gelen bakterilerden nasıl kurtuluruz?

Gece boyunca midenizden ağzınıza gelen bakterileri hastalığa yol açmadan önce temizleyin. Bir tatlı kaşığı zeytinyağı ya da susam yağını ağzınıza alın. Dilinizi tüm ağız içinde dişlerin üzerinde 10 dakika boyunca dolaştırın. Sonrasında lavaboya veya klozete tükürün ve dişlerinizi fırçalayın.

Dil temizliği nasıl yapılır?

Sabah uyanır uyanmaz diş temizliğiyle birlikte dil temizliğine özen gösterin. Eczanelerden alacağınız özel spatulalar bunun için uygundur.

Diş etini doğal yoldan nasıl koruruz?

1 tutam kekiği bir su bardağı suda çay gibi demleyin. İçine 1 çay kaşığı himalaya tuzu ve 2-3 damla limon suyu ekleyin. Hazırladığınız karışımı günde 2-3 kez gargara yapabilirsiniz.

Parmağınızı sumak tozuna batırıp diş etlerinize sürebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ